پانلهای بامبو

ساقه های بامبو پس از 4-5 سال آماده برداشت هستند . رشد آنها نسبت به چوبهای جنگلی بسیار سریعتر بوده و این یکی از دلایل اصلی برای بومشناختی بامبو است . پس از برداشت ساقه ها به شکل نوارهایی از درازا شکافته شده و پوست خارجی آنها کنده می شود . نوارها به طور طبیعی رنگی مانند زرد کمرنگ دارند اما می توان آنها را بخار داد تا  رنگ قهوه ایی روشن بدست بیاید(کاراملی) با حرارت بیشتر رنگهای تیره تر نیز بوجود می آیند (شکلاتی). پس از خشک کردن اگر نوارها به صورت افقی در کنار هم باشند و بهم چسبیده شوند فشرده سازی PP نام دارد و اگر به صورت عمودی قرار گرفته و چسبانده شوند SPنام می گیرند . نوارهای بامبو خردشده و دوباره تحت فشار بسیار زیاد به هم چسبانده می شوند . این فشرده سازی چگالی را افزایش می دهد . از 700 کیلوگرم بر متر مکعب تا تا بیشتر از 1000 کیلوگرم بر متر مکعب . این امر محصول نهایی را محکم و چگال می کند .در مدل دیگر نوارها با استفاده از یک لاستیک انعطاف پذیر یا پشتیبان  پارچه ایی به یکدیگر متصل می شوند .
اگرچه بامبو ظاهرا یک چوب نیست بلکه یک گیاه است اما ویژگی های فوق العاده ایی مانند چوب جنگلی دارد . بامبو در واقع یک منبه بی پایان است و بسیار سریع رشد دارد . یک متر در هر روز عددی بسیار مطلوب است . هر سال ساقه های 4 و 5 ساله چیده شده و جا برای بامبوهای جوانتر باز می شود . محصولات بامبو یک انتخاب سالم نیز هستند چرا که  پادایستا antistatic و ضد حساسیت antiallergic  می باشند

محصولات بامبو در سه دسته مختلف عرضه می¬شوند:
• پانل و روکش بامبو (Bamboo)
• چوب نما (نمای چوبی) و دکینگ (کف چوبی) بامبو  (Bamboo)
• پارکت و دیوارپوش بامبو  (Bamboo)
ویژگی¬های بامبو (Bamboo) و مزیت استفاده از آن:
در فرایند حرارتی ، بامبو تحت تاثیر حرارت با بخار، در 180 الی 215 درجه سانتی¬گراد تیمار داده شده تا محافظت شود. حرارت سبب می¬شود درصد رطوبت آن کاهش یافته و در نتیجه ویژگی تعادل رطوبتی و تبادل حرارتی بامبو و محیط اطراف به شکل قابل توجهی کاهش ¬یابد. در نتیجه فرایند ترمو، رنگ بامبو تیره شده، خاصیت عایق حرارتی آن افزایش می¬یابد، در مقابل پوسیدگی مقاوم می¬شود، میزان تغییر ابعاد آن به حداقل می¬رسد، از پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می¬شود، و از آنجایی که هیچ صمغ و مواد مورد علاقه حشرات در داخل بامبو حرارت دیده باقی نمی¬ماند، حشرات موذی به آن حمله نمی¬کنند.
ویژگی¬های صفحات بامبو
مقاوم در برابر تغییرات رطوبتی و حرارتی: ویژگی مقاومت رطوبتی در بامبوهای تیمار شده با حرارت (ترمووود) باعث شده است که از آن ها در کف و دیوار های داخلی سونا، استخر و حمام و نیز به عنوان چوب نما و دکینگ (کف چوبی) استفاده شود.
سلامت: کفپوش¬های بامبو از مواد طبیعی ساخته می¬شوند، انتی استاتیک (ضد الکتریسیته ساکن) و آنتی آلرژیک ( ضد حساسیت) بوده و به ایجاد محیطی پاک تر کمک می¬کنند.
دوام و سختی: سختی و چگالی کفپوش¬های بامبو، مشابه بهترین کفپوش¬های چوبی است و می¬توان از آن در مکان¬های پر تردد استفاده نمود.
ضمانت کیفیت: کفپوش¬های موزو بسیار با کیفیت تولید می¬شوند و دارای ضمانت طولانی مدت هستند.
منبع بی پایان: گیاه بامبو (Bamboo) بیشترین سرعت رشد را دارد و تا یک متر در روز رشد می¬کند.
پایداری شکل و اندازه: به علت این در ساخت این محصولات از ترکیب باریکه¬های مجزا استفاده می¬شود، این محصولات نسبت به سایر فرآورده¬های چوبی تغییر ابعاد کمتری دارند.
سبک و در عین حال مقاوم است.
تنوع طرح و رنگ: کفپوش¬های بامبو در طرح¬ها، رنگ¬ها و ساختارهای متنوعی عرضه می¬شوند و برای هر نوع سلیقه¬ای مناسب است.
زیبایی طبیعی:  با محصولات بامبو قسمتی از طبیعت به فضای مورد استفاده وارد می¬شود، انتخاب این محصولات انتخابی هوشمندانه و در عین حال زیباست.
در برابر آتش مقاوم هستند.
کم هزینه: از نظر اقتصادی نسبت به چوب مقرون به صرفه¬تر است.
سازگار با محیط زیست: گیاه بامبو تجدیدپذیر و قابل بازیافت است و از این نظر که به عنوان  منبعی نامحدود جازیگزین چوب شود، به حفظ محیط زیست کمک بسیاری خواهد کرد.